19 marca: zapraszamy na Cichą Procesję w Krakowie!

W sobotę 19 marca 2022 r. uliczkami krakowskiego Starego Miasta już po raz drugi przejdzie „Cicha Procesja”, analogiczna do wydarzenia odbywającego się od prawie 150 lat co roku w Amsterdamie. „Cicha Procesja” jest uczczeniem Najświętszego Sakramentu oraz upamiętnieniem cudów eucharystycznych, jakie wydarzyły się w XIV wieku w Amsterdamie i Krakowie.

O godz. 12.00 Msza św. w bazylice oo. dominikanów przy ul. Stolarskiej, po czym wyruszymy do bazyliki Bożego Ciała na Kazimierzu, gdzie odbędzie się krótka adoracja Najświętszego Sakramentu. Na koniec wrócimy inną drogą. W łączności z Kościołem holenderskim, zgromadzonym tego samego dnia na „Cichej Procesji” w Amsterdamie, będziemy się modlić o pokój, o natychmiastowe zakończenie działań wojennych na Ukrainie i o mądrość dla światowych przywódców w obecnej sytuacji.

W liście do uczestników krakowskiej procesji biskup haarlemsko-amsterdamski Johannes W. Hendriks napisał: „Wasza Cicha Procesja będzie ważnym symbolem wiary i nadziei. Ukazuje ona jasno tym, którzy potrafią to pojąć, że na końcu zwycięży nie siła broni czy imponujące przemówienia, dezinformacja czy uwodzenie, czy jakiekolwiek nadużycia ludzkiej władzy. To Pan zwycięży, Ten, który przebywa wśród nas ukryty w świętej Eucharystii, Ten, który się uniżył: On jest Wszechmogącym i Królem wszechświata”.

Patroni medialni: Tygodnik Katolicki „Niedziela” oraz portal liturgia.pl.

Organizatorzy: Fundacja „Dominikański Ośrodek Liturgiczny” i Stowarzyszenie Brandsma serdecznie zapraszają do udziału wszystkich, którzy pragną dziś prosić Boga o pokój.

Strona: http://fdol.pl/cicha-procesja

Wydarzenie: www.facebook.com/events/255066730152816

Fot. Maciej Maziarka/Fundacja Dominikański Ośrodek Liturgiczny

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *