Konkurs świąteczny – przygotuj tradycyjne niderlandzkie danie na okres Bożego Narodzenia i przyślij nam zdjęcie

Dawno nie było nowego wpisu, bo restrykcje związane z pandemią mocno ograniczają możliwości działania :-/ Nie wolno jednak opuszczać rąk, więc wymyśliliśmy nowy pomysł, zmodyfikowany w stosunku do pierwotnego planu, aby dało się go zrealizować w warunkach „lockdownu”. Początkowo myśleliśmy o warsztatach kuchni niderlandzkiej na Boże Narodzenie, ale musimy to odłożyć na przyszłość, a teraz proponujemy:

Konkurs na zdjęcie tradycyjnego niderlandzkiego dania na okres Bożego Narodzenia 🙂

Oczywiście można też dołączyć opis, jak smakowało 🙂

Nawiązaliśmy współpracę z blogiem Nederlands Dis, prezentującym tradycyjne dania kuchni niderlandzkiej (więcej informacji: Kuchnia niderlandzka), i dzięki temu mogliśmy dla Państwa przetłumaczyć prawdziwe, oryginalne niderlandzkie przepisy kulinarne.
Jest m.in. ciasto Trzech Króli i wino biskupa 🙂 Zapraszamy do wypróbowania, a potem podzielenia się z nami wrażeniami 🙂

Zasady konkursu

  1. Prosimy o samodzielne przygotowanie potraw wg przepisów zamieszczonych na podstronie Kuchnia niderlandzka, zrobienie ich zdjęć i przesłanie ich na nasz adres kontakt(małpka)brandsma.pl (wraz ze zgodą na publikację zdjęć oraz nazwiska autora potraw).
  2. Ponieważ Okres Bożego Narodzenia trwa w tym roku do 10 stycznia 2021 r., czekamy na zdjęcia do 17 stycznia, a 31 stycznia 2001 r. przedstawimy nagrodzone zdjęcia na stronie brandsma.pl oraz na profilu Stowarzyszenia Brandsma na portalu Facebook.
  3. Zdjęcia będzie oceniać kapituła, w której skład wejdzie autor bloga Nederlands Dis oraz przedstawiciele Stowarzyszenia Brandsma.
  4. Największą nagrodą jest oczywiście zjedzenie przygotowanych oryginalnych potraw 🙂 My dodatkowo zapraszamy do pochwalenia się tą wspaniałą twórczością kulinarną na naszym forum. Smacznego!

Zapraszamy też do zapisania się na nowo uruchomiony newsletter (formularz jest na stronie brandsma.pl po prawej), żeby otrzymywać NIE ZA CZĘSTO informacje o nowych wydarzeniach.

Kerststol, tradycyjny holenderski bożonarodzeniowy wypiek świąteczny.
Fot. Wikimedia Commons/takeaway

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *