15-19 stycznia w Krakowie: Kodeks Occo powraca!

Serdecznie zapraszamy na kolejne warsztaty przygotowujące do występu w Amsterdamie oraz na kończącą je prezentację powarsztatową! Osoby z doświadczeniem muzycznym mogą się zapisać, nawet jeśli nie uczestniczyły w poprzednich edycjach.

Marcel Pérès wraca do Krakowa, by poprowadzić warsztaty śpiewu arcydzieła polifonii renesansowej – Missa Pange Lingua Josquina des Pres!

Polifonia to niezwykła dziedzina sztuki muzycznej, a zarazem skarb i owoc pobożności Kościoła rzymskokatolickiego. Niestety, w Polsce poza nielicznymi wyjątkami praktycznie nie można jej usłyszeć w jej naturalnym środowisku, czyli w liturgii. Dlatego zapraszamy na warsztaty śpiewu, na zakończenie których zaśpiewamy słynną Missa Pange Lingua Josquina des Pres podczas liturgii!

Poprowadzi nas Marcel Pérès, słynny francuski muzykolog, śpiewak, kompozytor oraz badacz i znawca najstarszych kultur i tradycji muzycznych Europy, lider zespołu Organum. Grupa warsztatowa pod jego kierownictwem zagłębi się w świat muzyki polifonicznej. Przedmiotem warsztatu będzie muzyka z Kodeksu Occo – niezwykłego manuskryptu związanego z miejscem średniowiecznego cudu eucharystycznego w Amsterdamie (1345 r.). Dzięki Marcelowi Pérèsowi muzyka z tego skarbca zostanie ożywiona tym razem Krakowie, a oprócz muzyki polifonicznej Josquina Desprez grupa warsztatowa będzie pracowała też nad Oficjum do Najświętszego Sakramentu św. Tomasza z Akwinu. Owoce pracy uczestników warsztatów zabrzmią podczas Mszy w kościele oo. dominikanów w Krakowie w Niedzielę 19 stycznia o 15:30.

Start warsztatów: w środę 15 stycznia o 17:17
Zakończenie: Msza w niedzielę 19 stycznia o 15:30 u dominikanów, podczas której zaśpiewamy Missa Pange Lingua Josquina.
Koszt: 350 zł.
Zgłoszenia: jan.kiernicki@wp.pl

Zapraszamy!

Marcel Pérès o Projekcie Occo (video z poprzednich edycji): https://www.facebook.com/PoznanKatharsisFestival/videos/333802727489130/

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *